Yağ Tutucu Temizliği

Bitkisel ve hayvansal yağların sıkça kullanıldığı ticari ve endüstriyel tesislerde atık yağların kanalizasyon sistemine geçişini engelleyen haznelere yağ tutucu adı verilmektedir. Bu hazneler, yağları sudan ayırarak, belirli bir bölmede tutarak; kanalizasyonda atık yağların birikerek tıkanmasına engel olur. Kanalizasyon tıkanıklığını önlemek, kanalizasyon borularının uzun yıllar kullanılmasını sağlamak adına yağ tutucu kullanımı ve yağ tutucu temizliği oldukça mühimdir.

Yağ Tutucular Nerelerde Kullanılır?

Çok geniş bir kullanım alanı olan yağ tutucular, birçok yerde kullanılarak, şehir ve drenaj sistemine yağların ulaşımını engeller. Kullanım alanları:

  • Restoranlar
  • AVM’ler
  • Oteller
  • Hastaneler
  • Yemekhaneler
  • Pastaneler
  • Mezbahalar
  • Yağ üretim fabrikaları

Yağ Tutucunun Temizlik Zamanını Nasıl Uzatılabiliriz?

Yağ tutucunuzu sık sık temizletmek istemiyorsanız, yağ tutucu içine bakteri ilavesi yapılabilir. Bu bakteriler, yağ tutucu içerisindeki atık yağlarla beslenen bakterilerdir. Atık yağları tüketen bu bakteriler, zamanla atıklardaki azalmaya yardımcı olmaktadırlar. Günlük olarak ya da belirli zamanlarda yağ tutucuya yapabileceğiniz bakteri ilavesiyle, yağ tutucu temizliği zamanını uzatabilirsiniz.

Yağ Tutucu Kullanılmazsa Ne Olur?

Eğer yağ tutucu kullanmanız gerekiyor ve kullanmıyorsanız, sizi ek maliyetler bekliyor demektir. Atık yağlar hem doğaya zarar vermekte, hem de cebinize zarar vermektedir. Gider borularından atılan atık yağlar, zamanla donarak bu borulara hasar vermekte ve geri dönüşü olmayan, büyük masraflara yol açan ciddi sonuçlar doğurmaktadır. Donuk yağlar, zamanla tıkanıklığa neden olmakta ve borularda çatlamalara bile yol açmaktadır. Bu gibi sebeplerden ötürü, yağ tutucu kullanımı yaygınlaştırılmalıdır.

Yağ Tutucu Temizliği Nasıl Yapılır?

Yağ tutucu haznede birikmiş olan atık yağların çevre ve insan sağlığı göz önüne alınarak temizlenmesi gerekmektedir. Periyodik olarak yapılması gereken bu yağ tutucu temizliğinde, birikmiş atık yağlar, özenle temizlenmektedir.

Profesyonel ekibimizle, yağ tutucu temizliğini gerçekleştirmekteyiz. Temizlik yapılırken, kullanılan özel maddelerle %100 hijyen sağlanır ve yağ tutucu tekrar kullanıma uygun hale getirilir. Kullandığımız özel temizlik maddelerinde, insan sağlığını tehdit eden bir madde kullanmamaktayız.

Aylık, yıllık, haftalık periyodik yağ tutucu temizliği ve genel bakımlarınızı yapıyoruz. Yaptığımız işin garantisini verdiğimiz gibi, Türkiye’nin birçok ilinde faaliyetteyiz. Bizi aradığınız takdirde, size en yakın şubemizden profesyonel bir ekip yönlendirmekte ve yağ tutucu temizliğinizi gerçekleştirmekteyiz. Siz de, kaliteli ve üstün hizmet anlayışı için bize ulaşın.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

TÜLAY *****

23 Şubat 2018

Sitemizin kanal periyodik bakımları için anlaştığımız Protek Mühendislikten verdiği güvenilir hizmet ve takibi için teşekkürler

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

23 Şubat 2018

Rögar da biriken atıkların vidanjörümüz yardımı ile çekimi yapılıp aşağıya inilerek yağların temizliği sağlanmıştır ve periyodik olarak temizlenmiştir.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

KASSANOV *****

26 Şubat 2018

KASSANOV OTEL olarak uluslararası hizmet veren otelimizin bakımını ancak protek mühendisliğe teslim edebiliriz.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

26 Şubat 2018

İki adet yağ tutucu büyük bir özenle temizliği yapılıp teslim edildi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ZEYNEP *****

21 Kasım 2018

BANKERHAN OTELDE -2. Katta gelen yoğun pis koku şikâyetleri üzerine Protek mühendislikten yardım talep edildi. Bununla ilgili konusunda uzman teknisyenimiz -2. Katta keşif çalışması yaptı. Yapılan keşif sonucu yıllardır temizlenmeyen yağ tutucunun aşırı şekilde dolduğu ve görevini yapmadığı belirlendi. Yağ tutucunun -2. Katta olmasından dolayı ve buraya araç girememesinden dolayı BANKERHAN OTEL için özel bir çalışma yöntemi belirlendi. Belirlenen bu metodla koku şikâyetinin en aza indirgenmesi için bina girişinde hazır bekletilen vidanjöre bu yağ atığının koku yapmayacak şekilde kapalı ve izole edilmiş bidonlarla taşınmasına karar verildi. 21.11.2018 tarihinde yapılan çalışma ile yağ tutucu içerisinde bulunan ve katı atık haline gelmiş yaklaşık 120 kilogram yağ kütleleri özel teknisyenlerimiz tarafından el aletleri ve sisteme kurulan izole edilmiş pompa yardımıyla bu iş için hazırlanan ve vidanjöre sevk için konulmuş bidonlara aktarıldı. Yağlar vidanjöre götürülüp sevki sağlandıktan sonra içerisinde kalan sıvı yağında aynı yöntem ile özel izole edilmiş bidonlar yardımıyla taşınması sağlandı. Sonrasında su yardımıyla yağ tutucunun içerisi detaylı bir şekilde temizlendi. Çıkan atık ise yine aynı şeklide bidonlarla vidanjöre sevk edildi. Çalışma tamamlandıktan sonra yağ tutucunun kontrolü yapılıp testi tamamlanarak teknisyenler gözetiminde teslim edilmiştir. Sonuç olarak bu yağ tutucunun en kötü 30 günde bir temizliğinin yapılması kullanıma bağlı olarak bu sürenin uzatılmasına ve ya kısaltılmasına karar verilmelidir. Bu işlemler yapılmaz ise yağ tutucu görevini yapmaz, biriken yağlar atık suya gider kanalın yağlanmasına ve zamanla tıkanarak hattın kullanılamaz hale gelmesine neden olur.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

21 Kasım 2018

21.11.2018 tarihinde yapılan çalışma ile yağ tutucu içerisinde bulunan ve katı atık haline gelmiş yaklaşık 120 kilogram yağ kütleleri özel teknisyenlerimiz tarafından el aletleri ve sisteme kurulan izole edilmiş pompa yardımıyla bu iş için hazırlanan ve vidanjöre sevk için konulmuş bidonlara aktarıldı. Yağlar vidanjöre götürülüp sevki sağlandıktan sonra içerisinde kalan sıvı yağında aynı yöntem ile özel izole edilmiş bidonlar yardımıyla taşınması sağlandı. Sonrasında su yardımıyla yağ tutucunun içerisi detaylı bir şekilde temizlendi. Çıkan atık ise yine aynı şeklide bidonlarla vidanjöre sevk edildi. Çalışma tamamlandıktan sonra yağ tutucunun kontrolü yapılıp testi tamamlanarak teknisyenler gözetiminde teslim edilmiştir. Sonuç olarak bu yağ tutucunun en kötü 30 günde bir temizliğinin yapılması kullanıma bağlı olarak bu sürenin uzatılmasına ve ya kısaltılmasına karar verilmelidir. Bu işlemler yapılmaz ise yağ tutucu görevini yapmaz, biriken yağlar atık suya gider kanalın yağlanmasına ve zamanla tıkanarak hattın kullanılamaz hale gelmesine neden olur. Ayrıca yağ tutucu cihazınız ekonomik ömrünü tamamladığından dolayı değişmesinin gerektiğini ve yeni sistemle bütün bu işlemleri kolaylaştıran yeni bir tesisat sisteminin kurulması temizlik işlemlerinin %80 oranında kolaylaştırarak BANKERHAN OTELİ koku şikâyetinden tamamen kurtulmas

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

TÜLAY *****

03 Aralık 2018

Yağ Tutucu Temizliği

img

Sorumlu Görüşü

HALİS ERGEN

03 Aralık 2018

Rögar bacasından içeri girilerek Özel kuvvetli çekiş gücüne sahip vidanjör yardıımı ile içerisindeki pislikler çekilip tekrar yıkama yapıldı. ve gereken çekim yapıldı temiz bir şekilde telim edildi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

TALHA *****

23 Haziran 2018

Sebahattin zaim üniversitesinde altunizade kampüsünde bulunan yağ tutucu ve atık su rögarlarının temizlenmesi için su tesisatçısından hizmet talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

RECEP ÇANKAYA

23 Haziran 2018

Su tesisatçınız sukates yağ tutucunuzun ve atık su rögarlarının temizlenmesi için sizlere hizmet vermekten gurur duyar. Su tesisatçınız biriken yağların ve atıkların uzaklaştırılmasında hizmetinizdedir.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

KADİR *****

15 Ekim 2018

Yağ tutucu temizliği için Protek Mühendislik hizmetleri Ltd

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

15 Ekim 2018

Yağ tutucu imalathanede tezgah altı yağ tutucu sıvı yağları alındı yağ tutucu fiziksel Temizlik yapıldı temiz bir şekilde teslim edildi temizlik öncesi ve sonrası resimler çekildi Sütiş Koşuyolu Kadıköy Acıbadem yükseklik 47 en 1 metre derinlik 60 santim dir