Pimaş Açma

Mutfak lavabosu, küvet, küvet, banyo gibi yerlerde, pis suların iletimini sağlayan pvc borulara pimaş da denmektedir. Uzun süreli ya da yanlış kullanım dolayısıyla zamanla tıkanabilen pimaş borular pimaş açma işlemiyle eski haline getirilmektedir.

Pimaş Borular Neden Tıkanır?

Pimaş borular, yanlış kullanımlar sebebiyle tıkanabilmektedir. Özellikle tuvaletlerde, klozetlerde biriken tuvalet kağıtları tıkanmaya sebep olabilmektedir. Tuvaletlerin pimaş gider borularında birikip, tıkanmaya sebep olan kağıtları mümkün olduğunca tuvaletlerin içine atmamak gerekir. Tuvaletlere atılan kağıtlar, büyük tıkanıklıklara neden olmakla birlikte, tuvaletinizin taşmasına, koku sorununa da davetiye çıkarır.

Bir diğer, tıkanıklık sebeplerinden birisi de; inşaat kalıntılarıdır. İnşaat zamanından kalan taş ve tuğla gibi sert cisimler, pimaş borularda kirli su geçişini engellemekte ve zamanla tıkanmaya neden olmaktadır.

Pimaş açmaya, pimaşta onarım ve bakıma ihtiyaç duyulmasının bir diğer sebebi de; zamanla biriken kirlerin ve tortuların, pimaş borulara fazla yük bindirmesi nedeniyle borularda çatlak, kırılma gibi problemlere yol açmasıdır.

Pimaş tıkanıklığı nasıl önlenir?

  • Tuvaletlere kağıt atılmamaya özen gösterilmelidir.
  • Lavabolara yemek artıkları boşaltılmamalıdır.
  • Banyo giderine sabun artığı ya da kıl gitmemesine dikkat edilmelidir.
  • Eğer, gider borularından koku geliyorsa; genel bir tesisat kontrolü yaptırılmalıdır.
  • Su kaçağı şüphesi varsa, pimaş borular acilen kontrol edilmelidir.

Bunun gibi bazı önlemler en başından alınarak, pimaş tıkanıklığı bir nebze önlenmiş olur. Yanlış kullanımları en aza indirerek bu gibi tıkanıklıklardan kurtulmuş olursunuz. Ek masraflar da çıkmamış olur.

Pimaş Açma Nasıl Yapılır?

Eğer profesyonel bir yardım almak isterseniz, evinizde kırma dökme yapılmaksızın, pimaş açma işlemi gerçekleştirilecektir. %100 işe yarayan, güvenli bir yöntemle pimaş açılmaktadır.

Kırmadan yapılan tıkanıklık tespiti neticesinde, tıkalı pimaş boruları özenle açılmakta ve tekrar sağlıklı şekilde kullanılabilir hale getirilmektedir. Bu şekilde erken müdahale edilen pimaş borulara, gerekli bakım onarım yapılır. Böylece daha büyük tadilat masraflarından kurtulmanız sağlanmış olur.

Protek olarak, robot cihazlar kullanarak, özel ekipmanlarımızla tıkanıklık tespitini yaptıktan hemen sonra, pimaş açma işini de çözmekteyiz. Hem uygun fiyatlarla bu işlemi yapmaktayız, hem de uzman ekibimizle yapılan işin garantisini vermekteyiz. Sorununuza yerinde müdahale ve %100 çözüm üretiyoruz. Siz de zaman kaybetmeyin, bizi arayın. Size en yakın şubemizden, ekibimizi hemen yönlendirelim.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız


Acil Destek Hattı
444 0 851