Su Kaçağı Tespiti


Su kaçağı
, evlerde işyerlerinde, tesisatı uzun süredir yenilenmemiş eski binalarda ve birçok yerde karşılaşılabileceğiniz; tespit etmesi zahmetli ve binaya çeşitli zararlar verebilen bir sorundur. Su kaçağına en çok, uzun süredir bakımı ve tesisat yenilemesi yapılmamış binalarda rastlayabiliriz. Eğer siz de su kaçağı olduğundan şüphe ediyorsanız, birkaç gözlem yaparak su kaçağı olup olmadığını ayırt edebilirsiniz; fakat, yine de tüm bunların yanında, bazen su kaçağını tespit etmek oldukça zor ve zahmetlidir. Bazı su kaçağı vakalarında, yalnızca profesyonel şekilde kontrol edilerek bulunabilmekte ve çözülebilmektedir.

Su Kaçağı ile ilgili detaylı videomuzu izleyebilirsiniz

Su Kaçağı Belirtileri Nedir?

 • Çok fazla su kullanmadığınız halde, su faturanız çok yüklü miktarda gelmeye başladıysa,
 • Tüm musluklar kapalı olduğu halde, su sayacınız dönmeye devam ediyorsa,
 • Banyo ve mutfak gibi noktalarda onarım yapıldığı halde alt dairenin tavanında kabarma ve sararmalar mevcutsa,
 • Duvarlarda nem, kabarma ve rutubet şikayetiniz varsa,
 • Kanalizasyonda çoğalan çeşitli böcekler çoğaldıysa,

Su kaçağı problemi olduğunu düşünmeye başlamak gerekir. Çünkü, su kaçağından kurtulmak için, sorunu çözmek için öncelikle sorunu anlamak ve gerekli adımları atmak gerekmektedir.

Su Kaçağı Neden Oluyor?

Su kaçağının olma nedenleri oldukça fazladır. Ticari yerlerde ve konutlarda, zamanla aşınan ve eskiyen, tıkanan tesisat borularının çatlayarak çeşitli su sızıntılarına sebep olduğu bilinmektedir. Yaşadığınız yerde ve iş yerlerinde zaman zaman tesisat bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının yapılması gerekmektedir. İlerleyen dönemlerde, daha büyük hasarlarla karşılaşmamak adına, tesisat işlerinin aksatılmaması gerekmektedir.

Su kaçağının bir diğer nedeni de sıcak su borularının zamanla tahrip olmasıyla gerçekleşmektedir. Siz de, su kaçağının sıcak su borularından ya da pis su borularından olduğundan şüpheye düştüyseniz, birkaç gün o boruları kullanmayarak su kaçağını tespit edebilirsiniz. Pis su borularında biriken tortular, pislikler ve atık yağlar sebebiyle borularda tıkanma ve tıkanmaya bağlı çatlama ve kırılma gibi sorunlar yaşanmaktadır. Bu gibi sorunlar da su kaçaklarına davetiye çıkartmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra, su kaçağı tespitiyle uğraşmak istemezseniz, bu sorunun çözümünü profesyonellere bırakabilirsiniz. Protek olarak yıllardır bu işte uzmanlaşmış profesyonel ve güler yüzlü ekibimizle her zaman yardımınıza hazırız. Hiçbir duvarınızı, fayansınızı kırmadan ve etrafa döküp saçmadan, düzenli ve özenli bir biçimde su kaçağı tespitini yapmaktayız.

Görüntülü cihazlarımız olduğu gibi robot cihazlarla da su kaçağını bulabilmekteyiz. İhtiyaca en uygun yöntemi kullanarak, komşularınızla ve alt-üst dairelerle sorun yaşamadan sizi büyük bir sorundan kurtarıyoruz.

Protek olarak, müşterilerimize uzun süredir hizmet verdiğimiz ve kaliteye önem verdiğimizden dolayı; bünyemizde su kaçağı tespiti konusunda tüm cihazlar mevcuttur. Yaşadığınız su kaçağı sorunlarını en kısa sürede, en az maliyetle çözüme ulaştırarak; hasarlı alanın tamir ve onarımını yapıp, size sağlam bir şekilde teslimatını gerçekleştirmekteyiz.

Hasarlı bölge, teknolojik olarak kameralı ve robot cihazlarla kesin olarak %100 bulunduktan sonra, o bölge onarılmaktadır. Bu yüzden, boşuna zaman kaybetmeye, duvarları fayansları kırıp dökerek riske girmeye gerek yok. Hem zamandan tasarruf, hem de riske girmeden, başka hasarlara da sebebiyet vermeden sorunu çözmekteyiz.

Cihazlarla Su Kaçağı Nasıl Tespit Ediliyor?

Su kaçağı tespitinde sıklıkla kullanılan teknik cihazlar, suyun akış yönünü bularak, su kaçağını bir ekran üzerinde göstermektedir. Teknolojik olarak en çok kullanılan bu cihazlar, son dönemde su kaçağı tespitinde en popüler olarak tercih edilen cihazlardır.

Özellikle termal kameralar ile sıcak su borularında yaşanan su sızıntıları anlaşılabilmektedir. Termal kameralar yardımıyla sıcak su borularının tespiti yapılır ve sonrasında dinleme cihazları devreye girer. Dinleme cihazı, su kaçağı tespitinde en çok tercih edilen, en verimli cihazlardandır. Çünkü, dinleme cihazı ile en hassas su kaçakları bile ayırt edilmekte ve bulunabilmektedir. Kısacası, su kaçağı bulmada hedefi 12’den vurduğu için, en kullanışlı ve tercih edilen aletlerin başında 1. sırada gelmektedir.

Bir başka su kaçağı tespit cihazı ise “pis su kamerası”dır. Su sızıntılarının olduğu pis su borularında birçok hasar olmaktadır. Özellikle kırılmış ya da çatlamış borular ve tesisat hataları gibi sebeplerle yaşanan su kaçağını tespit ederken pis su kamerası sıkça kullanılmaktadır. Bu kamera yardımıyla, sorunlu bölge görülebilmekte ve gerekli müdahale yapılabilmektedir.

Su kaçağı tespit edildiği esnada, sıkça yardım alınan teknolojik cihazların bir diğeri de; “nem ölçer” cihazıdır. Bu cihaz, adından da anlaşılacağı gibi nemi ölçmektedir. Su kaçağı tespitinde, yardımcı cihaz olarak kullanılmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti Maliyeti nedir?

Su kaçağını tespit ederken, yaşanan probleme göre maliyet değişim göstermektedir. Her tesisat sorunu farklı olabileceği için, işlem de buna göre farklı cihazlar kullanılacaktır. Su kaçağının sebebi bulunduktan sonra, müşterilerimize tamir fiyatını bildiren ekibimiz, müşteriden onay aldığı takdirde sorunu en kısa zamanda çözecektir. Bütçenizi sarsmayacak bir hizmet için Protek’e ulaşabilirsiniz.

Su Kaçağı tespitinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her işte olduğu gibi su kaçağı tespitinde de önemli olan, uzman bir ekipten ve konusunda profesyonel bir firmadan yardım almaktır. Su kaçağı tespitinde dikkat edilmesi gerekenlerin başında, doğru cihaz kullanımı ile kaçağın nerden başladığı ve neden olduğunu doğru şekilde bulabilmektir. Konusunda eğitim almış, yıllardır işinde uzmanlaşmış ekibimizle, yaptığımız işin garantisini vermekteyiz. Sürpriz yaşamamak, hayal kırıklığına uğramamak ve gereksiz masraf yapmaktan kurtulmak için bize, Protek ekibine gözü kapalı şekilde güvenebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, yüksek kalite hizmetimizle her daim müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz.

Su Kaçağı Tespiti İçin Her Zaman Hizmet Alabilir miyiz?

Protek olarak, yılların verdiği deneyimle ve geniş ekibimizle birçok yerde faaliyet vermekte ve müşterilerimize ulaşmaktayız. Su kaçağından şüphe ettiğinizde, sızıntı vb. sorunlarınızda bize her zaman ulaşabilir ve hizmet talep edebilirsiniz. Çağrı merkezimizi arayan müşterilerimize, en yakın servisimizi yönlendirmekte ve su kaçağının neden kaynaklandığını tespit edip, gerekli onarımı ve düzenlemeyi yapmaktayız.

Su Kaçağı Tespitinde Neden Protek’i tercih etmeliyim?

Protek olarak, bu işte uzman ve uzunca zamandır faaliyette olmakla birlikte, üstün hizmet anlayışı ve müşterilerimizin menfaatlerini düşünen yapımızla her zaman kaliteyi ön planda tutmaktayız.

Çünkü:

 • Son teknoloji cihazlarımızla, kameralı ve robotlu sistemlerle su kaçağı tespiti yapmaktayız.
 • Kırmadan dökmeden su kaçağı noktasını bulmaktayız.
 • Su kaçağı tespitini yaptıktan sonra gerekli onarım ve tamiri de gerçekleştirmekteyiz.
 • Ek masraflara gerek kalmadan işinizi çözmekteyiz.
 • Yaptığımız işin garantisini vermekteyiz.
 • Konusunda profesyonel ekibimizle işinizi şansa bırakmazsınız.
 • Tüm tesisat sorunlarında, yılların deneyimiyle hareket etmekteyiz.
 • Her noktaya hizmet vermekteyiz.

Siz de su kaçağı tespiti işlerinizde, kaliteli, profesyonel ve güvenilir biz hizmet almak istiyorsanız; Protek’e ulaşmak için vakit kaybetmeden 444 0 851’ı arayabilirsiniz.

https://www.isletmebul.com/urun/bagcilar-su-kacagi-tespiti-1044

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ÜNAL *****

03 Şubat 2018

Eskişehir'de yer altı su kaçak tespiti için firmamızdan Çalışma Talep Edildi.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

03 Şubat 2018

Yapılan teknik inceleme neticesinden özel metodlar ile su kaçağının yeri tespil edildi ve müşteriye gösterilerek farura düzenlendi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ZAFER - İSMAİL *****

06 Şubat 2018

bakıldığında hattın içi yağlanmış olduğu görüldü yıkama yapılması önerildi fiyat teklifi verildi. Derz dolgu yapılıp test aşamasına geçilmesi söylendi

img

Sorumlu Görüşü

RECEP ÇANKAYA

06 Şubat 2018

Marmara Forum'da temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüldü sıcak su ile çalışan fırının muslukla hortum bağlantılarından su kaçırdığı ağzım boş taharet musluğunun ağzından kaçırdığı görüldü onarım için işlem yapıldı tekrar testi yapıldı sıcak ve soğuk su sağlamdır mutfak Fayans araları aşırı boş olduğu görüldü acil olarak Ders boş Derz dolgu yapılması diye önerildi fırının arkasındaki gider tıkalı olduğu görüldü.yıkama yapılarak tıkanıklık açıldı kamera ile bakıldığında

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ERTAN *****

07 Şubat 2018

Su kaçağı tespiti için hizmet isteyen müşterimiz

img

Sorumlu Görüşü

SEYİT ALİ ÇAVUŞ

07 Şubat 2018

Daire 15 yapılan teknik inceleme sonucunda dairenin temiz su tesisatına bakıldıbanyo bataryasının bağlantısında kaçak görülüp sökülüp keten sarılarak yeniden montaj edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

DOĞAN *****

19 Şubat 2018

Kemer burgaz villamı başka ustaya güvenemeyeceğimden firmanız dan yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

19 Şubat 2018

Mimar sinan 14 de yapılan teknik ?nceleme sonucunda sıkıntı şikayeti üzerine adrese gelindi sıcak ve soğuk su tesisatlarının kollektörleri tek tek test edildi test sonucu sağlamdır arıza su deposu şamandıra hizasına çıkmadığı için sürekli su tahliye yapıyor sebebi budur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

GÜLER *****

20 Şubat 2018

daire 24 D kalorifer tesisatında kaçak olduğunu daire sakini bize bildirmiştir

img

Sorumlu Görüşü

AHMET KARAÖZ

20 Şubat 2018

Daire 24 de kalorifer tesisatı kombi devre dışı bırakılarak 4 barda test yapıldı test sonucu kombiye giriş hattında Kaçak olduğu görüldü teknik çalışma ve dinleme yapılarak kaçağı noktasal olarak tespiti yapıldı üzeri açılarak müşteriye gösterildi tamiri sukates tarafından yapılmıştır tekrar testi yapıldı tesisatlar sağlamdır Kaçak'ın yeriz holde ve Ece'nin kapı önünde boru çatlamış tır arıza sebebi budur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

FETHİPULLMAN ISTANBUL AIRPORT HOTEL & *****

23 Şubat 2018

PULLMAN AİRPORT HOTEL Su Kaçağı Tespiti için sektörün öncüsü ve vazgeçilmezi protek mühendislikten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

23 Şubat 2018

Pulman otelde hamamda yapılan teknik İnceleme sonucunda su sızıntı şikayeti üzerine tesisatlar tespit yapıldı sıcak su sağlam soğuk su tesisatında kaçak görüldü. Dinleme yapılarak arızanın yeri tespit edildi. Üzeri açılarak tamiri yapıldı tekrar testi yapıldı. 20 dakika 8 barda 2 bar düşme oluyor çok küçük. tamir yapılan yer bay hamam Sağdaki ikinci t Sen kaçırıyordu not bay bayan hamamlarda Vanaları ayrı ayrı olması gereklidir.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUSTAFA *****

16 Mart 2018

Bebek te buluanan Midpoint şubemizde alta kata sızıntı şikâyeti çözüm ortağımız olan Protek Mühendislikten hizmet talep ettik.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

16 Mart 2018

Midpoint yapılan teknik inceleme sonucunda temiz su tesisatları 8 barda test edildi. Sağlamdır. Atık su tesisatı kamera ile görüntülendi sağlamdır. Arızanın mutfaktaki derz boşluklarından olduğu görüldü. Derzlerin komple değişmesi gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra gözlem yapılacak firmaya bilgi verilecek.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İBRAHİM *****

28 Mart 2018

Salon duvarlarımda renk değişmesi ve hafif kabarmalar var. Su tesisatlarımı kontrol edin.

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

28 Mart 2018

D:5 te yapılan teknik inceleme sonucunda balkon sol köşe tavanında ve salon duvarında küflenme şikayeti üzerine 7 numaralı daireden balkon PVC si özel kamera ile görüntülendi. PVC nin ters montaj yapıldığı görüldü. 7. dairenin kombisi yoğuşmalı olduğundan su tahliyesi yer süzgeci üzerine verilmiş. Süzgeç etrafı derz dolgu boşluğu vardır. Falçata giriyor. Derzleri yeniden yapıldı. Su damlaması yoktur. Boya kabarması vardır. Salon etrafında leke hafiftir.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

FİGEN *****

28 Mart 2018

Villamda alt kata su kaçağı var.ve memnuniyet duyduğum Protek Mühendislikten hizmet talep ettim. ve yine memnun kaldım

img

Sorumlu Görüşü

HÜSEYİN TAŞTAN

28 Mart 2018

B:5 dairenin yapılan teknik inceleme sonucunda temiz su tesisatları test edildi. Sıcak su tesisatında kaçak tespit edildi. Bulunan noktanın fayansı kırılmadan çıkarıldı. Onarımı yapıldıktan sonra fayansı koyuldu. Test edilip teslim edildi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SERAP *****

13 Haziran 2018

Kadıköy Koşuyolu Su Kaçağı Tespiti için Protek Mühendislikten hizmet talep edildi.

img

Sorumlu Görüşü

RECEP ÇANKAYA

13 Haziran 2018

Daire 8 'de yapılan teknik inceleme sonucun da sıcak su tesisatında arıza tespit edildi. elektronik cihazka alan taraması yapıldı. arıza mutfakta tezgah altında bulundu. Tezgahın sökülmesi gerekiyor. Bayramdan sonra onarımı yapılacak

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HASAN *****

18 Haziran 2018

Su kaçağı 15 gün önce yapıldı su kesilmedi

img

Sorumlu Görüşü

RECEP ÇANKAYA

18 Haziran 2018

D2de su sızıntısı şikayeti üzerine gelindi sıcak ve soğuk tesisatları test edildi sağlamdır 15 gün önce olan arızanın suyu damlamaktadır bir hafta beklenip haber verilecek

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

YAŞAR *****

21 Haziran 2018

Kuran kursunda tesisatlarımızın komple kontrol edilmesini rica ediyoruz.

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

21 Haziran 2018

Kuran kursu binasında lavabo giderleri çok aşırı derecede içleri dolu ve daralma vardır. İki kattaki tesisatların basınç testi yapıldı. Kaçak görülmedi. 2 Katta bataryalar soğuk ve sıcak suyu karıştırıyor. 3. katta taş kırık. Süzgeç etrafında derz boşlukları var. Her kattaki arızalar kat kat yazılıp teslim edildi. Bilgisi verildi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ALİ HAYDAR *****

23 Temmuz 2018

Alt kata akan su şikayeti üzerine protek mühendislikten hizmet talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

23 Temmuz 2018

D:4 te yapılan teknik inceleme sonucnda akan su şikayeti üzerine inceleme yapıldı. Suyun daire 4 ten geldiği gözle görüldü. Daire 4 te inceleme yapıldı. Sıcak su tesisatında lavaboya çıkan Te de arıza tespit edildi. Lavabo dolabından dolayı kırım yapılamadı.