Kanal Görüntüleme

Kanalizasyonlardaki tıkanıklıkların, problemlerin tespiti ve gerekli onarımlarının yapılması için kanal görüntüleme yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. İleri teknolojiye sahip robotlarla ve elle ittirmeli kameralı cihazlar sayesinde kanal görüntüleme işlemi en iyi şekilde yapılmaktadır. Her boyuttaki boru ve kanal hatlarının görüntülemesini, uzman ekibimizle %100 profesyonel bir şekilde yapmaktayız.

Kanal Görüntüleme Niçin Yapılır?

Olası tıkanıklık durumunda, kanalın ne halde olduğunu anlamak için yapılabilir. Zamanla, yanlış kullanım sebebiyle de gider borularında ve dolayısıyla kanalda sıkışma ve tıkanma gibi sorunlar baş gösterebilir.

Gider borularını tıkayan taş, tuğla ve inşaat atıklarını tespit edebilmek için de kanal görüntülemeye ihtiyaç vardır. Cihazlar olmadan bu işlemi yapmak mümkün değildir. Aynı zamanda, kanalın temizlik durumunu anlamak için de oldukça önemlidir.

Gider borularındaki çatlak, hasar ve kırılmalar, kanal görüntüleme işlemi esnasında anlaşılabilmektedir. Hasar tespit sonrası, müşteriden onay alınarak, gerekli onarım-bakım çalışması da yapılabilir.

Bunun dışında, kanal görüntüleme çalışması, tesisatlardaki genel problemleri anlamak ve ortadan kaldırmak için çok fazla tercih edilen bir çalışmadır. Örneğin; yaşadığınız bir su kaçağı problemini, kanal görüntüleme çalışması yapılırken fark edebilirsiniz. Belki de hiç haberiniz olmayan ve ilerde büyük bir maddi hasara neden olabilecek bir tıkanıklığı bu işlem esnasında görebilirsiniz.

Yine benzer şekilde, kanal açma, tıkanıklık açma, su kaçağı tespiti gibi tesisat problemlerinde, ilk olarak tercih edilen yöntemlerden birisi olarak kanal görüntülemenin önemi yadsınamaz.

Kanal Görüntüleme Nasıl Yapılır?

Kanal görüntüleme yapılırken, robot cihazlar ve ittirmeli tipli kameralardan faydalanılmaktadır. Bunlar sayesinde, kanal bütünüyle görüntülenmekte ve tüm negatif durumlar ortadan kaldırılabilmektedir.

Bu cihazlar sayesinde, kanal görüntüleme yapıldığı esnada herhangi bir hasar oluşmadan işlem tamamlanır. Kırıp dökmeden, etrafa bir zarar verilmeden bakım-onarım bitirilir. Tüm müşterilerimizin bir telefon kadar yakınındayız. Yapacağınız çağrı sonrası, size en yakın ekibimizi yönlendirmekte ve her türlü tesisat işleminizi %100 garantili bir şekilde yapmaktayız. İşinde usta, deneyimli ve profesyonel ekibimizle Protek olarak, kanal görüntüleme hizmetini Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirmekteyiz.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

CENGİZ *****

14 Şubat 2018

Granit center kanal görüntüleme hizmeti talebi

img

Sorumlu Görüşü

DİNÇER TANRIVERDİ

14 Şubat 2018

Granit centerda yapılan görüntüleme sonucu kamerayla bakılıp borularında Herhangi bir sıkıntı yoktur. İkinci hattın üzerinde eğiminin ters olduğu görülür 3. Hatta ise yine ters olur 22 metre sonra Borunun Tam ortam oturmadığı görüldü 4. hat ise 5 metrede hattında ortaya oturmadığı ve yedi buçuk metreden sonra ise çantayı geçmedi Oldu görüşürüz

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HALİL *****

21 Şubat 2018

Her türlü birlikte başarmayı bildiğimiz firmanızla bir müşteriye daha kaliteli hizmetin kapısı sayenizde açılmıştır. Kanal Görüntüleme

img

Sorumlu Görüşü

DİNÇER TANRIVERDİ

21 Şubat 2018

Kasetçiler Çarşısı'nda yapılan teknik İnceleme sonucunda binanın ana kanalındaki görüntülemede 17 metre sonra ana haber a kadar kamera ile görüntülendi.Rögar yeri belirlendi.